Jak rośnie yerba mate?

Susz, który wykorzystujemy do produkcji yerba mate Rio Negro pochodzi z Argentyny i jest wynikiem skrupulatnych poszukiwań plantacji spełniającej nasze wymagania. Dotyczyły one pełnej naturalności i czystości środowiska, ponieważ wiemy, że najlepsze rośliny to te wzrastające w dzikich lub półdzikich miejscach, bez kontaktu z pestycydami, GMO i nawozami sztucznymi.

Ostrokrzewy rosną zatem w towarzystwie innych drzew, uzupełniając lokalną florę w sposób zrównoważony. Po odpowiednim czasie wzrostu następuje zbiór gałązek, a następnie ich selekcja tak, aby do opakowania yerby Rio Negro trafiały tylko najbardziej dorodne i zdrowe listki. Kolejny zbiór przeprowadzany jest wyłącznie wtedy, gdy krzewy yerba mate odrosną i ponownie nabiorą mocy – cennych składników odżywczych, przekładających się także na działanie yerba mate.

Plantacja yerba mate Rio Negro znajduje się w Corrientes, regionie na północy Argentyny. Jest to miejsce znane z tego, że od wieków obficie rosną tam krzewy yerbowe w stanie dzikim, jak i są uprawiane przez miejscową ludność. Rdzenni mieszkańcy znają wszystkie sekrety uprawy i produkcji klasycznego, argentyńskiego Naparu Przyjaźni i z wiedzy tej mamy przyjemność korzystać przy wytwarzaniu Rio Negro.