Zielona moc z Brazylii

Yerba Mate Green – zielona moc wprost z Brazylii

Susz tego ziela wygląda niepozornie, a zarazem przyciąga uwagę swoją soczystą zielenią i świeżym aromatem. Te duże listki i zapach wprost ze słonecznego południa Brazylii to yerba Mate Green, marka proponująca jeden z najzdrowszych i najbardziej delikatnych gatunków naparu z ostrokrzewu paragwajskiego.

Czym jest yerba mate?

Ostrokrzew jest rośliną, która rośnie tylko w środkowej części Ameryki Południowej. Od zarania dziejów był używany przez rdzennych mieszkańców ziem, które dziś nazywamy Paragwajem, Urugwajem, Argentyną czy Brazylią. Zawiera alkaloidy ksantynowe znane z naparów takich, jak kawa, herbata i kakao. Łączy w sobie tym samym działanie zarówno pobudzające, jak i relaksujące oraz poprawiające krążenie i koncentrację. Ma jednak znacznie więcej właściwości, które wynikają z tego, że w suszu ostrokrzewu znajduje się kompleks witamin i minerałów, saponiny i antyoksydanty oczyszczające organizm z metali ciężkich czy toksyn, pomagające zgubić zbędne kilogramy i poprawić metabolizm.

W przeciwieństwie do wspomnianych napojów, yerba mate może być zalewana ciepłą wodą (ale też wodą z lodem) nawet kilkanaście razy! Dzięki temu wiele osób decyduje się popijać ją w pracy, podczas nauki do egzaminów, w szkole, ale również na spotkaniach z przyjaciółmi. Wielokrotna ekstrakcja pozwala mateinie (kofeina w yerbie) uwalniać się stopniowo i rozłożyć swoje działanie na ok. 8 godzin, w zależności od gatunku yerba mate.

Czym wyróżnia się Mate Green?

Proponowana przez nas marka yerby, tzw. zielona yerba lub brazylijska, wyróżnia się na tle innych odmian nie tylko swoim wyjątkowo łagodnym smakiem. Z powodu ekologicznej uprawy ostrokrzewów, świadomego przetwarzania suszu i tworzenia organicznych mieszanek smakowych, Mate Green posiada znacznie więcej mikroelementów i antyoksydantów, niż pozostałe rodzaje yerba mate. Surowiec po zbiorze suszony jest gorącym powietrzem, co pozwala zachować zielony kolor listków i świeżość naparu. Inne gatunki yerby, szczególnie te tradycyjne z Paragwaju, są silnie suszone nad ogniem, co nadaje im wyraziście gorzki i dymny posmak. Mate Green okazuje się tym samym znacznie chętniej kupowana przez konsumentów z Europy, którzy przyzwyczajeni są do łagodniejszych naparów, a równocześnie – pobudzających równie mocno, co dobra filiżanka kawy. Zielona yerba zaspokaja także potrzeby osób, które poszukują na rynku produktów w pełni organicznych i wytwarzanych w zgodzie z najwyższymi standardami.

Kompozycje yerby Mate Green z ziołami i owocami

Na uwagę zasługuje zarówno klasyczny i delikatny, czysty susz Mate Green, jak i rozmaite warianty smakowe, które producenci tworzą zgodnie z zaleceniami zielarzy oraz dietetyków. Każdy podrodzaj Mate Green oferuje nieco inne spektrum działania i aromatu, co pozwala dobrać go pod swój gust i potrzeby na dany moment.

Dla osób poszukujących orzeźwienia w gorące lato polecamy wersje z dodatkiem cytrusów, trawy cytrynowej czy mięty. Takie yerba mate będą świetnie smakować zalane lodowatą wodą, czyli jako tzw. terere. Natomiast osoby lubiące nieco bardziej stonowane smaki powinny zwrócić uwagę na Mate Green z płatkami kwiatów oraz regionalnych ziół i owoców. Nie zabraknie także odmian zielonej yerby skupionych na wzmocnieniu koncentracji i skupieniu rozbieganego umysłu; czy wspierających w odchudzaniu, treningach i wprowadzaniu nowych nawyków w swoje życie.

W naszym asortymencie znajdą Państwo całe spektrum produktów marki Mate Green. Jesteśmy pewni, że raz próbując tego świeżego, ekologicznego gatunku yerba mate, można zapałać prawdziwą miłością do naparu z ostrokrzewu oraz do zdrowego, aktywnego trybu życia!